Members of Parliament

Conservative Members of Parliament in the House of Commons.


Guto Bebb Aberconwy
Ross Thomson Aberdeen South
Leo Docherty Aldershot
Wendy Morton Aldridge-Brownhills
Graham Brady Altrincham and Sale West
Nigel Mills Amber Valley
Kirstene Hair Angus
Nick Herbert Arundel and South Downs
Damian Green Ashford
David Lidington Aylesbury
Bill Grant Ayr Carrick and Cumnock
Victoria Prentis Banbury
David Duguid Banff and Buchan
John Baron Basildon and Billericay
Maria Miller Basingstoke
Dominic Grieve Beaconsfield
Bob Stewart Beckenham
John Lamont Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Anne-Marie Trevelyan Berwick-upon-Tweed
Graham Stuart Beverley and Holderness
Huw Merriman Bexhill and Battle
David Evennett Bexleyheath and Crayford
Paul Maynard Blackpool North and Cleveleys
Nick Gibb Bognor Regis and Littlehampton
Chris Green Bolton West
Matt Warman Boston and Skegness
David Tredinnick Bosworth
Tobias Ellwood Bournemouth East
Conor Burns Bournemouth West
Phillip Lee Bracknell
James Cleverly Braintree
Chris Davies Brecon and Radnorshire
Alex Burghart Brentwood and Ongar
Ian Liddell-Grainger Bridgwater and West Somerset
Andrew Percy Brigg and Goole
Keith Simpson Broadland
Bob Neill Bromley and Chislehurst
Sajid Javid Bromsgrove
Charles Walker Broxbourne
Anna Soubry Broxtowe
Andrew Griffiths Burton
Jo Churchill Bury St Edmunds
Craig Whittaker Calder Valley
George Eustice Camborne and Redruth
Amanda Milling Cannock Chase
John Stevenson Carlisle
Simon Hart Carmarthen West and South Pembrokeshire
Rebecca Harris Castle Point
Mel Stride Central Devon
Daniel Poulter Central Suffolk and North Ipswich
Edward Argar Charnwood
Tracey Crouch Chatham and Aylesford
Mary Robinson Cheadle
Vicky Ford Chelmsford
Greg Hands Chelsea and Fulham
Alex Chalk Cheltenham
Cheryl Gillan Chesham and Amersham
Gillian Keegan Chichester
Iain Duncan Smith Chingford and Woodford Green
Michelle Donelan Chippenham
Theresa Villiers Chipping Barnet
Christopher Chope Christchurch
Mark Field Cities of London and Westminster
Giles Watling Clacton
Martin Vickers Cleethorpes
David Jones Clwyd West
Will Quince Colchester
Fiona Bruce Congleton
Trudy Harrison Copeland
Tom Pursglove Corby & East Northants
Henry Smith Crawley
Chris Philp Croydon South
Gareth Johnson Dartford
Chris Heaton-Harris Daventry
Patrick McLoughlin Derbyshire Dales
Claire Perry Devizes
Charlie Elphicke Dover
Mike Wood Dudley South
Alister Jack Dumfries and Galloway
David Mundell Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Hugo Swire East Devon
Damian Hinds East Hampshire
Paul Masterton East Renfrewshire
Sam Gyimah East Surrey
Tim Loughton East Worthing and Shoreham
Sir Greg Knight East Yorkshire
Mims Davies Eastleigh
Antionette Sandbach Eddisbury
Alec Shelbrooke Elmet and Rothwell
Eleanor Laing Epping Forest
Chris Grayling Epsom and Ewell
Maggie Throup Erewash
Dominic Raab Esher and Walton
Suella Fernandes Fareham
Helen Whately Faversham and Mid Kent
Jack Lopresti Filton and Bradley Stoke
Mike Freer Finchley and Golders Green
Damian Collins Folkestone and Hythe
Mark Harper Forest of Dean
Mark Menzies Fylde
Edward Leigh Gainsborough
Rehman Chishti Gillingham and Rainham
Richard Graham Gloucester
Colin Clark Gordon
Caroline Dinenage Gosport
Nick Boles Grantham and Stamford
Adam Holloway Gravesham
Brandon Lewis Great Yarmouth
Anne Milton Guildford
James Morris Halesowen and Rowley Regis
David Davis Haltemprice and Howden
Neil O'Brien Harborough
Robert Halfon Harlow
Andrew Jones Harrogate and Knaresborough
Bob Blackman Harrow East
Bernard Jenkin Harwich and North Essex
Amber Rudd Hastings and Rye
Alan Mak Havant
William Wragg Hazel Grove
Mike Penning Hemel Hempstead
Matthew Offord Hendon
John Howell Henley
Jesse Norman Hereford and South Herefordshire
Mark Prisk Hertford and Stortford
Oliver Dowden Hertsmere
Guy Opperman Hexham
Bim Afolami Hitchin and Harpenden
Julia Lopez Hornchurch and Upminster
Jeremy Quin Horsham
Jonathan Djanogly Huntingdon
Bob Seely Isle of Wight
Jeremy Wright Kenilworth and Southam
Philip Hollobone Kettering
Chris Skidmore Kingswood
Maria Caulfield Lewes
Michael Fabricant Lichfield
Nicky Morgan Loughborough
Victoria Atkins Louth and Horncastle
Philip Dunne Ludlow
David Rutley Macclesfield
Theresa May Maidenhead
Helen Grant Maidstone and The Weald
John Whittingdale Maldon
Ben Bradley Mansfield
George Hollingbery Meon Valley
Caroline Spelman Meriden
Nadine Dorries Mid Bedfordshire
Pauline Latham Mid Derbyshire
Michael Tomlinson Mid Dorset and North Poole
George Freeman Mid Norfolk
Sir Nicholas Soames Mid Sussex
Nigel Huddleston Mid Worcestershire
Simon Clarke Middlesbrough South and East Cleveland
Mark Lancaster Milton Keynes North
Iain Stewart Milton Keynes South
Sir Paul Beresford Mole Valley
David Davies Monmouth
Glyn Davies Montgomeryshire
Douglas Ross Moray
David Morris Morecambe and Lunesdale
Andrea Jenkyns Morley and Outwood
Julian Lewis New Forest East
Desmond Swayne New Forest West
Robert Jenrick Newark
Richard Benyon Newbury
Scott Mann North Cornwall
Peter Heaton-Jones North Devon
Simon Hoare North Dorset
Alistair Burt North East Bedfordshire
Steve Barclay North East Cambridgeshire
Lee Rowley North East Derbyshire
Ranil Jayawardena North East Hampshire
Oliver Heald North East Hertfordshire
Jacob Rees-Mogg North East Somerset
Bill Wiggin North Herefordshire
Owen Paterson North Shropshire
Liam Fox North Somerset
Justin Tomlinson North Swindon
Sir Roger Gale North Thanet
Craig Tracey North Warwickshire
Shailesh Vara North West Cambridgeshire
Kit Malthouse North West Hampshire
Andrew Bridgen North West Leicestershire
Henry Bellingham North West Norfolk
James Gray North Wiltshire
Michael Ellis Northampton North
Andrew Lewer Northampton South
Chloe Smith Norwich North
Marcus Jones Nuneaton
Luke Graham Ochil and South Perthshire
James Brokenshire Old Bexley and Sidcup
Jo Johnson Orpington
Andrew Stephenson Pendle
Rory Stewart Penrith and The Border
Johnny Mercer Plymouth Moor View
Robert Syms Poole
Penny Mordaunt Portsmouth North
Stephen Crabb Preseli Pembrokeshire
Stuart Andrew Pudsey
Justine Greening Putney
Mark Francois Rayleigh and Wickford
Alok Sharma Reading West
Rachel Maclean Redditch
Crispin Blunt Reigate
Nigel Evans Ribble Valley
Rishi Sunak Richmond
Zac Goldsmith Richmond Park
Kelly Tolhurst Rochester and Strood
James Duddridge Rochford and Southend East
Andrew Rosindell Romford
Caroline Nokes Romsey and Southampton North
Jake Berry Rossendale and Darwen
Mark Pawsey Rugby
Nick Hurd Ruislip Northwood and Pinner
Philip Hammond Runnymede and Weybridge
Kenneth Clarke Rushcliffe
Alan Duncan Rutland and Melton
Kemi Badenoch Saffron Walden
John Glen Salisbury
Robert Goodwill Scarborough and Whitby
Nigel Adams Selby and Ainsty
Michael Fallon Sevenoaks
Mark Spencer Sherwood
Philip Davies Shipley
Daniel Kawczynski Shrewsbury and Atcham
Gordon Henderson Sittingbourne and Sheppey
Julian Smith Skipton and Ripon
Dr Caroline Johnson Sleaford and North Hykeham
Julian Knight Solihull
David Warburton Somerton and Frome
Stephen Metcalfe South Basildon and East Thurrock
Heidi Allen South Cambridgeshire
Heather Wheeler South Derbyshire
Richard Drax South Dorset
Lucy Frazer South East Cambridgeshire
Sheryll Murray South East Cornwall
John Hayes South Holland and The Deepings
Alberto Costa South Leicestershire
Richard Bacon South Norfolk
Andrea Leadsom South Northamptonshire
Seema Kennedy South Ribble
Gavin Williamson South Staffordshire
James Cartlidge South Suffolk
Robert Buckland South Swindon
Craig Mackinlay South Thanet
Andrew Selous South West Bedfordshire
Gary Streeter South West Devon
David Gauke South West Hertfordshire
Elizabeth Truss South West Norfolk
Jeremy Hunt South West Surrey
Andrew Murrison South West Wiltshire
Royston Smith Southampton Itchen
David Amess Southend West
Damien Moore Southport
Kwasi Kwarteng Spelthorne
Anne Main St Albans
Steve Double St Austell and Newquay
Derek Thomas St Ives
Jeremy Lefroy Stafford
Karen Bradley Staffordshire Moorlands
Stephen McPartland Stevenage
Stephen Kerr Stirling
Jack Brereton Stoke-on-Trent South
Bill Cash Stone
Margot James Stourbridge
Nadhim Zahawi Stratford-on-Avon
Thérèse Coffey Suffolk Coastal
Michael Gove Surrey Heath
Paul Scully Sutton and Cheam
Andrew Mitchell Sutton Coldfield
Christopher Pincher Tamworth
Esther McVey Tatton
Rebecca Pow Taunton Deane
Lucy Allan Telford
Laurence Robertson Tewkesbury
Geoffrey Clifton-Brown The Cotswolds
Mark Pritchard The Wrekin
Kevin Hollinrake Thirsk and Malton
Luke Hall Thornbury and Yate
Jackie Doyle-Price Thurrock
Neil Parish Tiverton and Honiton
Thomas Tugendhat Tonbridge and Malling
Kevin Foster Torbay
Geoffrey Cox Torridge and West Devon
Sarah Wollaston Totnes
Sarah Newton Truro and Falmouth
Greg Clark Tunbridge Wells
Boris Johnson Uxbridge and South Ruislip
Alun Cairns Vale of Glamorgan
Eddie Hughes Walsall North
Ed Vaizey Wantage
Richard Harrington Watford
Peter Aldous Waveney
Nusrat Ghani Wealden
Peter Bone Wellingborough
James Heappey Wells
Grant Shapps Welwyn Hatfield
Andrew Bowie West Aberdeenshire and Kincardine
Oliver Letwin West Dorset
Matt Hancock West Suffolk
Harriett Baldwin West Worcestershire
John Penrose Weston-Super-Mare
Stephen Hammond Wimbledon
Steve Brine Winchester
Adam Afriyie Windsor
Priti Patel Witham
Robert Courts Witney
Jonathan Lord Woking
John Redwood Wokingham
Robin Walker Worcester
Peter Bottomley Worthing West
Steven Baker Wycombe
Ben Wallace Wyre and Preston North
Mark Garnier Wyre Forest
Marcus Fysh Yeovil
Julian Sturdy York Outer